Встановлення і обслуговування лічильників

Інформація щодо оснащення лічильниками газу населення

Особливості встановлення лічильників газу споживачам визначаються Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (далі – Закон).
Варто зазначити, що відповідно до статей 3 та 4 Закону, фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:

- коштів суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території;

- коштів відповідного бюджету, крім коштів місцевих бюджетів;

- інших джерел, не заборонених законодавством.

Згідно із частиною другою статті 2 Закону з метою забезпечення комерційного обліку природного газу для населення суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, оснащують споживачів природного газу – фізичних осіб (населення) індивідуальними лічильниками газу.
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16.12.2020 року №2472 затверджено План розвитку газорозподільної системи на 2021-2030 роки газорозподільного підприємства ВАТ «Кіровоградгаз», де визначено джерела фінансування іпередбачено кошти на встановлення індивідуальних лічильників газу у 2021 році.
Оператор ГРМ - ВАТ «Кіровоградгаз» проводитиме в поточному році безкоштовне встановлення лічильників газу в квартирах багатоквартирних житлових будинківза сформованим графіком (по-будинково), тому подання письмових заяв з цього питання є недоцільним та жодним чином не прискорить процес встановлення.
Про дату встановлення безкоштовних лічильників, мешканці будинку будуть повідомлятися завчасно об’явами на під’їздах та на офіційному сайті Товариства.
Також, слід нагадати, що згідно вимог глави 4 розділу IX Кодексу газорозподільних систем, передбачено, якщо побутовий споживач, який не забезпечений лічильником газу (індивідуальним), відмовляється від його встановлення за рахунок Оператора ГРМ, що підтверджується актом про порушення, то фактичний об’єм спожитого (розподіленого/поставленого) природного газу по побутовому споживачу за відповідний календарний місяць визначається за граничними об’ємами споживання природного газу населенням.
Шановні споживачі, вдячні за розуміння і закликаємо Вас забезпечити Оператору ГРМ безперешкодний доступ до помешкання для встановлення індивідуальних лічильників газу.
Встановлення лічильника – це заощадження Ваших коштів при розрахунках за спожитий природний газ.

Адміністрація ВАТ «Кіровоградгаз»