Щоб підтримувати комфортну температуру в приміщенні та при цьому не перегрівати, можна встановити регулятори і самим задавати необхідну температуру. Наприклад, вранці, коли ви йдете на роботу і в будинку нікого не залишається, регулятор знижує температуру до 17 ° С, оскільки недоцільно підтримувати високу температуру в приміщенні, коли там нікого немає, і підіймає температуру до комфортної 21-24 ° С до моменту повернення додому.
Більшість моделей дозволяють налаштувати графік температур у вашому будинку, тобто задавати необхідну температуру там, де потрібна і коли потрібно, причому графік може бути складений як на добу, так і на тиждень. Сучасні системи автоматики здатні підтримувати температуру з точністю до 0,5 ° С, тому ви самі можете контролювати витрати і, відповідно, економити.
Нині найефективнішими і економними вважаються ті, які:
• програмуються за вашим індивідуальним графіком;
• можуть об'єднати всі джерела обігріву вашого житла в єдину систему;
• мають заводські алгоритми роботи в різних ситуаціях;
• можуть адаптуватися під мінливі умови і звички користувача;
• мають широкий набір енергоефективних функцій;
• контролюються дистанційно.
Також ефективна і економічно вигідна більш сучасна погодозалежна автоматика. Принцип її роботи базується на обліку різниці температур в будинку і за вікном. Наприклад, з ранку температура на вулиці зазвичай збільшується і, якщо навантаження котла не знижувати, через кілька годин температура в приміщенні буде значно вище заданого значення і, отже, зайве тепло буде втрачено при провітрюванні. Погодозалежний регулятор завчасно починає знижувати потужність котла і таким чином економити газ. До того ж нове покоління погодозалежного регулятора дозволяє вибирати найдешевше джерело енергії для обігріву відповідно до умов та періоду: враховує тарифи на газ та електроенергію (в тому числі пікові та нічні тарифи) і підбирає найбільш економний варіант роботи опалювальної системи. Сучасні регулятори дозволяють крім економії, отримати бажаний комфорт, надійність і здоров'я: автоматика сама попереджає про помилки, є функції захисту від замерзання і навіть захисту від легіонельозу - інфекційного захворювання за типом пневмонії.
У разі ж, якщо встановити регулятор температури, то економія газу може досягти 20-25%. Досягається вона внаслідок того, що за підрахунками фахівців, зниження температури в приміщенні всього на 1 градус, зменшує споживання газу на 4-6%. Такі прилади популярні в країнах Європи, де вартість енергоносіїв традиційно висока. До речі, найбільш просунуті моделі дозволяють програмувати їх роботу через інтернет.