У приватному будинку та у квартирі газ в основному використовується для приготування їжі, підігріву води та опалення. Враховуючи кліматичні умови в нашій країні, витрати на оплату газу складають велику частку сімейного бюджету. Беручи до уваги, що вартість газу для населення неухильно зростає - питання про економію газу стає дуже актуальним, оскільки це дозволить значно заощадити сімейний бюджет.
За великим рахунком всі заходи для економії газу можна розділити на два способи:
• скорочення споживання газу.
• економія за допомогою модернізації обладнання, утеплення приміщення та інше.
Перший спосіб доступний кожному і не вимагає додаткових капіталовкладень. Другий дозволяє не змінювати звичний спосіб життя і рівень комфорту, але потребуватиме певних фінансових вливань.
Для початку вкажемо на самі прості способи, які не потребують особливих витрат. Більшість споживачів про них знає чи чули, але мало хто використовує:
1. Готуйте на такій потужності пальника, яка потрібна для вибраної вами страви, після закипання вогонь слід зменшити у два рази. І врахуйте, що найбільша температура знаходиться на кінчиках полум'я, тому не дозволяйте газу "облизувати" ваші каструлі й сковорідки. Це шкодить і посуду, і вашому бюджету. Посуд, до речі, бажано придбати з енергоощадними властивостями, що дозволить скоротити споживання газу. Ну, а якщо оновити кухонне начиння не дозволяє бюджет, використовуйте звичайні розсікачі полум'я - вони теж здатні забезпечити економію газу.
2. Також не слід зловживати приготуванням малооб'ємних страв в газовій духовці - для приготування невеликого за обсягом обіду доцільніше скористатися електроприладами: СВЧ або мультиваркою. Іноді запекти два яблука або чотири картоплини краще в мікрохвильовці, ніж розпалювати всю духовку. Кулінари, до речі, рекомендують пригадати так званий режим томління, який наші предки використовували в печі - він не тільки дозволяє заощадити газ, але і забезпечує ощадний режим термообробки продуктів, що дозволяє зберегти більше корисних властивостей.
3. Для економії газу при нагріванні води для купання запасіться економічною душовою насадкою і намагайтеся приймати душ, а не повну ванну. Це економить і воду і газ для її нагріву.
4. Подбайте і про те, щоб працюючі радіатори не були закриті шторами - це краде тепло. Встановіть спеціальні відображаючі екрани між радіаторами і стіною, що дозволить повертати частину тепла назад в приміщення.