Близько 350 тис.грн коштувало, для сім’ї з м.Кропивницький, самовільне втручання в систему газопостачання.

1 вересня 2021 року внаслідок самовільного втручання в систему газопостачання, її було заповнено водою в мікрорайонах Волкова, Бєляєва в м.Кропивницький.

Мешканець однієї з квартир житлового будинку по вул. Бєляєва 13, корпус 2 в м. Кропивницький, вирішив самовільно встановити газовий котел-колонку на попереднє місце розташування після ремонту у власній оселі. Внаслідок даних дій, без газопостачання залишилось 19 багатоповерхових житлових будинків (1449 абонентів) та заповнено водою близько 1,5 км розподільчих газопроводів та газопроводів-вводів.

Роботи з ліквідації аварійної ситуації проводилась силами експлуатаційних служб ВАТ "Кіровоградгаз" з 01.09.2021 року по 08.09.2021 року, при цьому було підготовлено 7 приямків, в яких проводились газозварювальні роботи для видалення води з газопроводу. Проведено повну продувку та випробування розподільчої системи газопостачання і кожного вводу до багатоповерхових будинків. Роботи проводились упродовж світлового дня, в тому числі й у вихідні дні, вночі проводилось чергування на розкопаних приямках для недопущення витоку газу через технологічні отвори в газопроводі, для випуску води.

На перший погляд, не "складна" робота, обернулася для власника квартири великими фінансовими затратами. Вартість проведених робіт з ліквідації аварійної ситуації склали близько 350 тис.грн.

Витрати могли бути набагато більші, та в результаті професійних та злагоджених дій працівників ВАТ "Кіровоградгаз" вдалося уникнути припинення газопостачання значно більшої кількості абонентів (близько 30 тис.) та станом на 08.09.2021 року повністю відновити подачу газу до аварійно відключених абонентів.


ВАТ "Кіровоградгаз" ще раз наголошує, що КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

· самовільно проводити газифікацію квартир, будинків;
· користуватися газом при несправних газових приладах;
· відключення старих і підключення нових газових приладів;
· ремонтувати автоматику безпеки і регулювання;
· самовільно здійснювати ремонт газового обладнання і газопроводів;
· здійснювати реконструкцію приміщень, де встановлені газові прилади.


Це може стати причиною аварійної ситуації, задухи, отруєння чадним газом, пожежі, вибуху і навіть привести до смертельного результату.

Такі роботи мають право проводити лише спеціалісти із відповідною кваліфікацією та дозволом на виконання газонебезпечних робіт!

Бережіть себе, рідних та майно!

Попередня Наступна
(1 Vote)