Борги населення перед ВАТ"Кіровоградгаз" за розподіл газу в області перевищили 59 мільйонів гривень

Борг населення станом на 1 липня – 59,025 млн. грн. Тобто кожен 2-й споживач нині має заборгованість за розподіл. В середньому це близько 360 гривень по особовому рахунку. Якщо стягуватимуться  ці борги примусово, то боржники сплачуватимуть ще й судові витрати, які можуть в десятки разів перевищувати суму самої заборгованості.

Нині компанія не застосовує за прострочення оплати такі санкції, як штрафи і відключення. Однак під час карантину немає мораторію на стягнення боргів в судовому порядку. В умовах, що склалися, підприємство змушене вдаватися до крайніх заходів -  боржникам надіслано 12 746 попереджень під підпис про заборгованість, нині компанія подала до суду близько 550 позовів. Майже 19 672 абонентів накопичили борг у 5,919 млн  грн, не сплативши за розподіл терміном понад рік.

За звичних умов таких абонентів, за Кодексом ГРМ, газорозподільна компанія має відключати від газопостачання. І це може статися після закінчення карантину, якщо вони не розрахуються з боргами.

Боржники ж, які мають субсидії, ризикують залишитись без державної допомоги – компанія передає до органів соцзахисту списки споживачів, які мають заборгованість понад 3 місяці.

ВАТ "Кіровоградгаз" дякує тим споживачам, які платять вчасно і наперед. Саме завдяки цим сплатам компанія може виконувати обслуговування, ремонти та інвестування в оновлення системи  газопостачання.

Адже платіж за розподіл – це не платіж "за трубу", як можна іноді почути.  Труба отримує статус газопроводу, лише коли вона передає газ. А газопровід не може існувати без ГРП, ШГРП, засувок і десятків тисяч пристроїв. Все це  - газорозподільна система, на утримання якої і йдуть кошти з тарифу. А також на роботу аварійно-диспетчерської служби 104. Це така ж екстрена служба, як і, наприклад, рятувальники або швидка. Але якщо робота останніх фінансується з державного бюджету, то робота аварійної газової служби – лише з тарифу.

Попри складну ситуацію з розрахунками, ВАТ "Кіровоградгаз"  виконує свої зобов’язання – з початку року уже замінено та введено в експлуатацію 8 шафових газорегулюючих пункти, профінансовано придбання  21-го  ШГРП, проведено ремонт обладнання  ГРП, замінено засувку, обстежено  понад  2 436,050 км підземних газопроводів, повірено 8 014  побутових лічильників та замінено 3 906 непридатних та ін.

Зазначаємо, що ВАТ "Кіровоградгаз" надає можливість укласти Договір про реструктуризацію заборгованості та скласти графік погашення заборгованості, після проведення споживачем часткового погашення заборгованості за послугу з розподілу природного газу. Для цього потрібно звернутися у відділ обслуговування споживачів ВАТ "Кіровоградгаз"  у відповідному місті або районі області з заявою.

Вчергове наголошуємо – плата за розподіл не є новим платежем, і раніше входила  у вартість кубометру газу. І лише з початку 2020 року, в зв’язку з реформуванням ринку газу в Україні за європейськими стандартами, цю плату винесено в окрему квитанцію. Вона залежить  від індивідуального обсягу споживання в минулому газовому році. В січні 2021 року споживачі  отримали  платіжки,  розраховані  вже  на  основі  газового  року,  який  тривав  з 1 жовтня 2019 року до 30 вересня 2020 року. Для розрахунку сума кубів газу, спожитого за газовий рік, ділиться на 12 місяців та множиться на тариф. Так отримуємо вартість розподілу на місяць.

До речі, систему нарахування плати за розподіл газу рівними частинами впродовж року теж було створено в інтересах споживачів: це дозволяє їм зменшити фінансове навантаження в осінньо-зимовий період.

Зручно платити за розподіл можна за допомогою онлайн-сервісів: мобільного додатку  та безпосередньо на сайті компанії.

 
  

Мобільний додаток

          

        Також можна скористатися будь яким 
        іншим зручним для споживача способом:

  • Через електронну систему розрахунків "Клієнт-Банк"
  • У відділеннях будь-якого банку
  • Через термінали самообслуговування
  • У будь-якому відділенні "Укрпошти"  
(0 Votes)